Zeptali jsme se za Vás?

Přinášíme Vám historicky první rozhovor nové rubriky „Zeptali jsme se za Vás?“.

S touto rubrikou se budete pravidelně setkávat na webových stránkách. Doufáme, že se k Vám jejím prostřednictvím dostanou zajímavé informace a postřehy týkající se dění na naší škole viděné očima členů „Pětky“.

15.01.2018 | Na přelomu kalendářního roku 2017/2018 jsme se zeptali našeho oblíbeného pana ředitele Václava Kolmana na pár otázek...

 • Jaké připravujete změny ve škole?
  Odpověď

  Změn bude mnoho.
  Rád bych do konce školního roku vyměnil všechny dveře na druhém patře v budově II. stupně. Chtěl bych též vybavit třídy interaktivními tabulemi.
  Na budově č. 117 se nám podařilo za pomoci našeho zřizovatele vyměnit kotle na topení.
  Na budově č. 76 budeme měnit velký bojler.
  V neposlední řadě bych byl rád, kdyby se nám do konce roku podařilo vybavit některé třídy novým nábytkem.

 • Na konci minulého roku byla u nás na škole inspekce. Jak dopadla?
  Odpověď

  Dopadli jsme výborně. Inspekci se u nás líbilo, a to jak způsob učení, tak i vzhled školy.

 • Jak dlouho na škole učíte?
  Odpověď

  Já už jsem ředitelem 16 let, od roku 2002.

 • Jak dlouho se bude předělávat jídelna?
  Odpověď

  Oprava jídelny se bohužel protáhne. Doba na dokončení prací byla do únnora, ale tento termín se pravděpodobně nestihne.

04.12.2017 | Na otázky zvídavé Pětky odpovídal jeden z našich nejoblíbenějších učitelů - pan Radek Vinš ....

 • „Pane učiteli, co připravujete na na zimní část sportovních her?"
  Odpověď

  Již dlouho nosím v hlavě nápad s takzvanou „Školní ligou", která bude určitě náročná. Věřím ale, že se u této sportovní akce všichni pobavíme.
  Další akcí je již tradiční hokejový turnaj proti 4. ZŠ MB. Ten se bude konat ve středu 20. 12. 2017 (info v aktualitách). Snažíme se pravidelně trénovat a tak doufám, že naši vybraní borci, když nic jiného, tak soupeře minimálně pořádně potrápí.
  Rád bych připomněl, že jako jediná škola na Boleslavsku pravidelně navštěvujeme zimní stadion v rámci akce „Bruslení". Tuto možnost využívá každý týden 60 - 70 žáků II. stupně a přibližně stejný počet dětí ze stupně prvního.

 • „Koho v zimní školní lize považujete za favorita?"
  Odpověď

  Bez rozmyšlení Lucku Krinwaldovou z 6.A.

 • „Bude letos lyžák?"
  Odpověď

  Ano, bude. Tak jako každý rok jsme již začali s přihláškami a zájem mě příjemně překvapil. Již dnes mohu říct, že máme plno a možná ani všechny zájemce neuspokojíme.

 • „Můžeme se zeptat, jaký připravujete program?"
  Odpověď

  Program bude opět velmi pestrý, náročný a ne pro žádné „nazdárky". Pořádně se připravte, bude to opět mazec :-) .
  Doufám, že si před lyžákem uděláme jednodenní zájezd na Obří Sud. Mohli bychom tak ještě něco z lyžařského umění natrénovat.
  Všechny informace se všichni včas dozví buď v hodinách těláku nebo prostřednictvím webových stránek.

23.11.2017 | Dnes se ptáme pana školníka ....

 • „Pane školníku, pozorujeme změny ve výzdobě chodeb. Můžete nám k tomu něco říci?“
  Odpověď

  Ano, jsem rád, že si někdo z žáků všiml této změny. Za poslední rok došlo na chodbách ke spoustě změn. Týkají se celkového barevného pojetí vnitřku školy. Zároveň jsme upravili a zjednodušili orientaci v prostorách školy. Tak například všechny dveře jsou přehledně očíslovány. Jako příklad bych uvedl to, že na prvním patře začíná číslování jedničkou, na druhém dvojkou atd.. Pak je již jednoduché najít si patřičnou učebnu podle velké tabule ve vstupní hale.

 • „A co barevnost?“
  Odpověď

  „Celý systém byl navržen Lenkou Janusovou, Irenou Pavláskovou (učitelky na II. st.) a mnou. Paní učitelky se zaměřily hlavně na barevné vyjádření a různé dekorace. Já jsem měl na starosti technickou část věci.
  Všechna patra jsou bohatě vyzdobena nástěnkami, na kterých se prezentuje aktuální dění na škole a také práce žáků v hodinách výtvarné výchovy.

  První patro je laděno do barvy zelené. Představuje louku, trávu, stromy… Také tam stojí dům, jako základ života s ekologickou tématikou.

  Druhé patro je modré. Modrá evokuje oblohu, vodu a vzduch na vlnách neznáma do světa. Je zde umístěna stylizovaná bárka, která znázorňuje výlet za hranice snů a sny potřebuje každý z nás. Na lodi je i nápis.
  Třetí patro je žluté. Je to základ života – sluníčko. Zde visí fotografie z různých sportovních akcí, které pořádají páni učitelé Maryško, Vinš a Kolman.

  Celá tématika by měla představovat to, jak žák prochází jednotlivými životními etapami, jde od domu a přes hledání své cesty dochází k vysněnému cíli.

  Na všechna patra budeme přidávat i další nápady a těšíme se na podněty od žáků. Jediné co je na celé věci smutné je to, že někteří jedinci nám naše představy a naše dílo ničí.
  Snažme se všichni, ať nám vydrží co nejdéle.“

Ptali se a vše zapsali členové „Pětky“.